Budynki jednorodzinne, wielorodzinne, użyteczności publicznej, hale, nadbudowy, pomieszczenia w pomieszczeniu, obiekty modułowe oraz wszelkie inne rodzaje konstrukcji i podkonstrukcji wykonywane pod klienta.
Steel Con Systems wykonuje elementy z certyfikowanej stali konstrukcyjnej S 280 GD+Z275 bądź S350GD+Z275 od wiodących europejskich producentów, pokrytej ogniowo stopem aluminiowo-cynkowym o grubości 275gr/m2 zastosowanego cynku na powierzchnię stali, zgodnie z normą (EN 10326). Grubość blachy na profile stalowe od 0,75mm do 1,6mm. Grubość stali definiujemy podczas obliczeń statycznych dla budynku/ konstrukcji.
Steel Con Systems oferuje konstrukcje spełniające wymagania norm w zakresie termiki i akustyki, które są przebadane laboratoryjnie wraz z certyfikowanymi materiałami wykończeniowymi takimi jak: płyty GK, płyty cementowe czy izolacja termiczna w różnych konfiguracjach, w zależności od wymagań projektowych.
Najczęściej używa się płyt wiórowo-cementowych (Duripanel), gipsowo-kartonowych oraz płyt OSB 3 jako osłony profili. Do wypełnienia konstrukcji używana jest wełna mineralna skalna lub szklana bądź piana PIR. Na fasadę budynku można zastosować zarówno tynk na styropianie czy wełnie jak również podwiesić kamień czy panele z blachy. Jeśli chodzi o pokrycie dachowe można go przekryć dowolnym materiałem jak dachówka cementowa czy ceramiczna jak również blachą.
Tak, ten sam rysunek z tradycyjnego projektu możemy przekształcić w system LGS dobierając odpowiednie przekroje profil.
Tak, budynki z LGS są tak samo wytrzymale i trwałe jak budynki w technologii tradycyjnej a nawet bardziej. Projektujemy konstrukcje z uwzględnieniem takich samych obciążeń jak przy projektowaniu budowli tradycyjnych czyli ciężar własny, obciążenia stale, obciążenia użytkowe, od śniegu, wiatru czy ssania. Dodatkowo usztywnienia konstrukcji zapewniają wystarczającą stabilność. Bardzo mocne połączenia konstrukcji LGS powodują, ze LGS wykorzystywany jest również na terenach narażonych na ruchy sejsmiczne.
Nie, budowa z LGS jest porównywalna kosztowo z tradycyjnymi metodami, jest krótsza i daje możliwość już po kilku tygodniach pracy w środku budynku. Dodatkowo dzięki technologii LGS budynek jest cieplejszy, energooszczędny co zdecydowanie zmniejsza rachunki za energię elektryczną czy ogrzewanie. Sumarycznie wiec koszty budowy i eksploatacji budynku z LGS są niższe.
Tak jak w tradycyjnym systemie murowym, tak i w LGS potrzebny jest fundament. Zwykle stosuje się płytę fundamentową, do której mocuje się dolne profile stalowe za pomocą kotew do betonu w odpowiednich odstępach. Dla bezpieczeństwa konstrukcji każda budowla sprawdzana jest przez nas pod kątem statyki dla danej strefy klimatycznej.