logo Steel Con Systems logo loader gif

FAQ

Często zadawane pytania

Dlaczego warto wybrać system z lekkich profili stalowych LGS?
  • Zrównoważony rozwój: w przypadku konstrukcji LGS jest mniej odpadów niż w przypadku wszystkich innych rodzajów konstrukcji, a stal nadaje się prawie w 100% do recyklingu, co prowadzi do znacznego zmniejszenia wpływu na nasze zasoby naturalne.
  • Jakość: LGS ma wysoką wytrzymałość przy mniejszej wadze w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi, a stal jest trwałym materiałem, który zapewnia wysoką dokładność i niskie tolerancje. Ta wysoka jakość materiału ułatwia pracę na placu budowy i minimalizuje wszelkie usterki.
  • Czas i koszty: Czas produkcji i budowy w przypadku lekkiej konstrukcji stalowej jest znacznie krótszy niż w przypadku innych metod budowlanych, dzięki czemu projekty mogą być ukończone szybciej. Zmniejsza to również ogólne koszty budowy w zakresie kosztów pracy i wynajmu sprzętu.
  • Elastyczność: LGS zapewnia wysoki stopień elastyczności na etapie projektowania architektury budynku oraz, w razie potrzeby, także w przypadku wszelkich wymaganych późniejszych regulacji lub wymiany ram.

Budynki jednorodzinne, wielorodzinne, użyteczności publicznej, hale, nadbudowy, pomieszczenia w pomieszczeniu, obiekty modułowe oraz wszelkie inne rodzaje konstrukcji i podkonstrukcji wykonywane pod klienta.

Steel Con Systems wykonuje elementy z certyfikowanej stali konstrukcyjnej S 280 GD+Z275 bądź S350GD+Z275 od wiodących europejskich producentów, pokrytej ogniowo stopem aluminiowo-cynkowym o grubości 275gr/m2 zastosowanego cynku na powierzchnię stali, zgodnie z normą (EN 10326). Grubość blachy na profile stalowe od 0,75mm do 1,6mm. Grubość stali definiujemy podczas obliczeń statycznych dla budynku/ konstrukcji.

Steel Con Systems oferuje konstrukcje spełniające wymagania norm w zakresie termiki i akustyki, które są przebadane laboratoryjnie wraz z certyfikowanymi materiałami wykończeniowymi takimi jak: płyty GK, płyty cementowe czy izolacja termiczna w różnych konfiguracjach, w zależności od wymagań projektowych.

Najczęściej używa się płyt wiórowo-cementowych (Duripanel), gipsowo-kartonowych oraz płyt OSB 3 jako osłony profili. Do wypełnienia konstrukcji używana jest wełna mineralna skalna lub szklana bądź piana PIR. Na fasadę budynku można zastosować zarówno tynk na styropianie czy wełnie jak również podwiesić kamień czy panele z blachy. Jeśli chodzi o pokrycie dachowe można go przekryć dowolnym materiałem jak dachówka cementowa czy ceramiczna jak również blachą.

Tak, ten sam rysunek z tradycyjnego projektu możemy przekształcić w system LGS dobierając odpowiednie przekroje profil.

Tak, budynki z LGS są tak samo wytrzymale i trwałe jak budynki w technologii tradycyjnej a nawet bardziej. Projektujemy konstrukcje z uwzględnieniem takich samych obciążeń jak przy projektowaniu budowli tradycyjnych czyli ciężar własny, obciążenia stale, obciążenia użytkowe, od śniegu, wiatru czy ssania. Dodatkowo usztywnienia konstrukcji zapewniają wystarczającą stabilność. Bardzo mocne połączenia konstrukcji LGS powodują, ze LGS wykorzystywany jest również na terenach narażonych na ruchy sejsmiczne.

Nie, budowa z LGS jest porównywalna kosztowo z tradycyjnymi metodami, jest krótsza i daje możliwość już po kilku tygodniach pracy w środku budynku. Dodatkowo dzięki technologii LGS budynek jest cieplejszy, energooszczędny co zdecydowanie zmniejsza rachunki za energię elektryczną czy ogrzewanie. Sumarycznie wiec koszty budowy i eksploatacji budynku z LGS są niższe.

Tak jak w tradycyjnym systemie murowym, tak i w LGS potrzebny jest fundament. Zwykle stosuje się płytę fundamentową, do której mocuje się dolne profile stalowe za pomocą kotew do betonu w odpowiednich odstępach. Dla bezpieczeństwa konstrukcji każda budowla sprawdzana jest przez nas pod kątem statyki dla danej strefy klimatycznej.